Obserwatorzy

sobota, 24 grudnia 2011

Jeżeli....Jak dobrze, że ten czas świąt Bożego Narodzenia istnieje.... Nic już nas nie jest w stanie zatrzymać w tym szaleńczym biegu do przodu.... tylko ta jedna noc w magiczny sposób zwalnia wskazówki zegara.  Wreszcie siadamy wszyscy razem, już nic nie musimy, nic poza byciem tu i teraz nie jest ważne. Ciepło bliskich, światło świec, zapachy i smaki jedyne i niepowtarzalne, a w tym wszystkim, to co najważniejsze: Radość, dziecko cudowne, gość honorowy w tym naszym świętowaniu od ponad dwóch tysięcy lat, tak blisko, że czasem wśród kolorowych papierów po prezentach, wielkich emocjach i radowaniu zapominamy... 
A wokół nas tyle prezentów od Niego...Są wszędzie, gdzie tylko spojrzę: moje dzieci, spokojny dom, mąż, który zawsze jest, na dobre i złe, rodzina, przyjaciele i......to wszystko za co dziękuję Maleńkiemu...


"Jeżeli, podobnie jak Herod, wypełnimy nasze życie przedmiotami i tylko przedmiotami, jeżeli będziemy uważali siebie za tak nieważnych, by każdy moment naszego życia wypełniać działaniem, to kiedy znajdziemy czas, by odbyć długą, powolną podróż przez pustynię, jak Trzej Królowie? Lub usiąść i popatrzeć w gwiazdy, jak pastuszkowie? Czy podumać o mającym przyjść na świat dziecku, jak  Maria?
Każdy z nas ma swoją pustynię do przebycia. Gwiazdę do odkrycia. I prawdziwe ja, które oczekuje naszej pomocy, by mogło się narodzić."
                                                                              
AUTOR NIEZNANY


 A to nasze miejsce na ziemi, gotowe na świętowanie:):)


 
Dobrych świąt dla wszystkich!:)

9 komentarzy:

 1. Pięknie ujęłaś tę magię....takich właśnie magicznych chwil w gronie najbliższych Ci życzę:)
  Ślę uściski:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego na Święta dla Ciebie Kochana i całej Twojej rodzinki
  M.

  OdpowiedzUsuń
 3. Radosnych, rodzinnych i pogodnych!!! piękne ozdoby na choince,a aranżacja/dekoracja ze starą wagą mnie oczarowała :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Można śmiało powiedzieć, że u Ciebie zagościła magia tych Świąt:) wspaniałe dekoracje, takie urocze i pomysłowe:) Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wesołych , zdrowych i spokojnych Świąt życzę !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. I Tobie szczęśliwego świętowania.
  Odkrywaj swoje gwiazdy;-)
  Serdeczności ślę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekny text Asiu i piekne zdjecia.Dopiero dzis zobaczylam,bo przeciez byly swieta!!
  dO uslyszenia!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku:)

  OdpowiedzUsuń
 9. bajeczny zdjęcia ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń