Obserwatorzy

wtorek, 5 lipca 2011

LA NOTTE ROSA.......

    Na Wybrzeżu Adriatyckim regionu Emilia Romagna, od jakiegoś czasu,  noc 1-go lipca jest czasem inaugurującym sezon letni.  "La notte rosa"- różowa noc.  Turyści, ale także miejscowi, zakładają w tym dniu różowe ubrania i patrzą na świat przez różowe okulary:):) . Oczywiście prym wiedzie młodzież.  Małe dzieci są od stóp do głów ubrane na różowo, wszędzie pełno tandetnych różowiastych akcesoriów, które schodzą z półek sklepowych jak ciepłe bułeczki.

Impreza zaczyna się wczesnym wieczorem i trwa do rana. Nie sprawdziliśmy, bo udało nam się dotrwać tylko do 1-szej w nocy:):) Plaża i sklepy były otwarte non stop. Lokale, restauracje, dyskoteki, ulice, place także przybrały  różowy kolor. Mnóstwo młodzieży, ale też można było zobaczyć, starsze panie w różowych kapeluszach i nobliwych panów w różowych okularach i różowym krawacie:):) Na plaży odbywały się  koncerty, spektakle i spotkania przy muzyce, pokazy mody i tańce.

Nam najbardziej podobał się jednak pokaz sztucznych ogni o północy. Bajkowy, w nadmorskiej scenerii, naprawdę robił wrażenie. Poza tym, cała impreza ze względu na straszny hałas nakładającej się muzyki z różnych restauracji, hoteli, scen i tłumy ludzi, nieszczególnie przypadła nam do gustu.
Z nieskrywaną radością wróciliśmy do naszego hotelu, położonego z dala od centrum imprezy. Cóż, nad różową noc, przekładamy jednak tą zwykłą, czarną noc z rozgwieżdżonym niebem, kieliszek czerwonego wina i dobry temat  do nocnej rozmowy na tarasie......3 komentarze:

 1. czasem róż bywa naprawdę urokliwy :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie byc swiadkiem zwyczajow innych narodow.
  A dla dobrej zabawy kazdy temat jest fajny!
  Podejrzewam,ze tez wycofalibysmy sie kiedys z tej imprezy,bo tez lubimy ,,umiarkowane" szalenstwa.
  Najlepszy roz na ostatnim zdjeciu-bo b. nastrojowy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nam się całkiem podoba ten różowy dzień:) W naszym ciągle pesymistycznym kraju przydało by się święto patrzenia przez różowe okulary:) Piękne zdjęcia! Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń